LIPIEC

wakacje lipiec 2016 r

MIEJSCE

Ośrodek Jeździecki „KRESY” Racławówka 291a 36-047 Niechobrz

TERMIN:

I TURNUS:   04.07-08.07 i 11.07-15.07.2016 r. II TURNUS:   18.07-22.07 i 25.07-29.07.2016 r.

RODZAJ KURSU RANO ( 7.00 - 10.00 godz.) KURS JAZDY KONNEJ (ilość miejsc - 4):

 • 1 jazda dziennie (30 min. lonży lub 45 min. jazdy w grupie 2- osobowej) -  jazda na lonży dla osób początkujących lub pragnących poprawić równowagę i dosiad jeździecki -  jazda w grupie dla osób potrafiących stosować pomoce jeździeckie oraz jeżdżących w chodach podstawowych

 • 45 min. teorii z wybranego zakresu: -  zachowanie w stajni i na hali -  bhp w pracy przy koniach -  podstawowe wiadomości o koniach -  zachowania koni -  pielęgnacja koni -  sprzęt jeździecki i jego pielęgnacja -  teoria jazdy konnej  (pomoce, dosiad, chody, zasady pracy z koniem, elementy na czworoboku itp.) -  praca ujeżdżeniowa z koniem

 • pielęgnacja przydzielonego konia oraz jego boksu

 • siodłanie i rozsiodłanie konia

 • postępowanie z koniem po jeździe

 • na zakończenie kursu konkurs z wiedzy o koniach oraz mini zawody z pamiątkowym dyplomem i upominkiem

CENA KURSU 10- dniowego : 500,- zł  

WIECZOREM (17.00 - 20.00 godz.) ZAJĘCIA Z POWOŻENIA (ilość miejsc - 2):

 • 45 min. teorii z zakresu powożenia i wiedzy o koniach -  dyscyplina powożenie -  zachowanie w stajni i w terenie -  bhp w pracy przy koniach -  podstawowe wiadomości o koniach -  zachowania koni -  pielęgnacja koni -  sprzęt do powożenia i jego pielęgnacja -  praca ujeżdżeniowa z koniem -  zręczność powożenia i maraton 

 • zakładanie i rozbieranie konia z  uprzęży

 • zaprzęganie i wyprzęganie koni

 • postępowanie z koniem po pracy w zaprzęgu

 • 45 min. treningu powożeniowego w roli luzaka ( możliwość kierowania zaprzęgiem na zakończenie kursu dla osób potrafiących stosować prawidłowe pomoce w jeździe konnej)

 • ognisko z pamiątkowym dyplomem uczestnictwa na zakończenie kursu   CENA ZAJĘĆ 10- dniowych:  500,- zł

Możliwość wykupienia obiadu dwudaniowego w cenie 25,- zł w ramach gospodarstwa agroturystycznego

Zgłoszenie oraz potwierdzenie wpłaty zaliczki (150 zł) należy wysłać na  adres: fryzyjskie@op.pl, należy podać nazwisko, imię, rodzaj i termin kursu, telefon kontaktowy oraz dane do faktury (adres, a w przypadku firmy nazwę firmy, siedzibę oraz NIP) Faktura będzie wystawiona w pierwszym dniu kursu po zapłaceniu pełnej kwoty za zajęcia (500- zł za osobę). Mamy ograniczoną liczbę miejsc, więc pierwszeństwo mają osoby które wpłaciły zaliczkę za kurs.

 • Zgłoszenia oraz wpłaty można dokonać bezpośrednio w ośrodku OJ Kresy w Racławówce.

 • W tytule przelewu podać nazwę szkolenia, termin oraz imię i nazwisko uczestnika. konto: IDEA BANK nr 98 1950 0001 2006 4609 7648 0001 Ośrodek Jeździecki Kresy Izabella Orłowska Al. Niepodległości 92, 35-303 Rzeszów

W Ośrodku obowiązuje do nauki jazdy konnej schludny strój jeździecki. -Jeździeckie ochronne nakrycie głowy (można wypożyczyć w ośrodku) -Bryczesy -Buty bez protektora z jednolitą podeszwą i z obcasem, wysokie za kostkę + czapsy lub buty z wysokimi cholewami. -Góra dopasowana, nie za długa, pozwalająca na swobodne ruchy. -Zalecane są rękawiczki jeździeckie.

Strój do zajęć z powożenia: -Kask jeździecki (można wypożyczyć w ośrodku) -Dopasowane, wygodne ubranie typu sportowego -Buty jeździeckie lub trekkingowe, zabezpieczające przed urazami (nadepnięcia przez konia) -Rękawiczki jeździeckie -Kamizelka ochronna (można wypożyczyć w ośrodku)

U W A G A W zajęciach mogą brać udział tylko osoby, które:
 1. Zapoznały się z regulaminami obowiązującymi w Ośrodku Jeździeckim Kresy i oświadczają, że będą się do niego stosować. (Oświadczenie podpisują również rodzice dziecka bezpośrednio w Ośrodku.)

 2. Na pierwsze zajęcia przyniosą zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania rekreacyjnej jazdy konnej oraz zgodę rodziców na udział w zajęciach.